Jesteś w: strona główna / aktualnosci
Altkom zorganizował szkolenia dla osób z dysfunkcjami słuchu
[2008-03-07 12:14]  Poznański oddział Altkom Akademii zorganizował szkolenia informatyczne przeznaczone dla osób z dysfunkcjami słuchu. Program kursu obejmuje przeszkolenie (na poziomie podstawowym) z obsługi komputera, arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel, przeglądarek internetowych, klientów poczty elektronicznej oraz systemu operacyjnego Microsoft Windows.

Pierwsze szkolenia przeznaczone dla osób niesłyszących i niedosłyszących (czynnych zawodowo) przeprowadzone zostaną już w marcu tego roku. Po ich ukończeniu kursanci będą mogli pochwalić się szerszymi kompetencjami, co powinno ułatwić zmianę profilu stanowiska pracy, czy też całkowicie zmienić ścieżkę zawodową.
Opracowane m.in. przez Towarzystwa Osób Niesłyszących i Niedosłyszących TON oraz tłumacza języka migowego szkolenia finansowane będą przez Europejski Fundusz Społeczny.
Trzydniowe kursy prowadzone będą w pięcioosobowych grupach, zaś bazę szkoleń stanowią: prezentacja, rozbudowane materiały wizualne oraz symultaniczne tłumaczenie słowa mówionego na język migowy.
Pracodawcy zainteresowani podniesieniem kwalifikacji swoich pracowników, borykających się z dysfunkcjami słuchu, mogą zgłaszać się do ośrodka Altkom Akademii w Poznaniu.
Osoba kontaktowa: p. Dagmara Nikowska, Dyrektor Ośrodka Altkom Akademii w Poznaniu,
ul. Wielka 21, 61-775 Poznań; tel: 061/ 664 72 75; dagmara.nikowska@altkom.pl

Piotr Kuźmiński