: wyszukaj
: login : hasło
Szkolenia online
Wyszukaj szkolenie Zarejestruj firmę
Jesteś w: strona główna / felietony
felietony
Grudzień 2006
Przejdź do:  [1] 
[2006-12-29 09:33]  Do Polski dotarła niedawno idea bezinteresownego dzielenia się Internetem. Jeżeli masz w domu stałe łącze i dysponujesz bezprzewodowym routerem Wi-Fi, możesz wówczas udostępnić je za darmo innym użytkownikom. Jeśli będziesz zaś w podróży, zawsze zaś będziesz mógł skorzystać z łącza należącego do innych członków tej międzynarodowej społeczności.
[2006-12-21 13:42]  Coraz częściej przeglądając prasę czy serwisy Internetowe spotkać się można z pojęciem Web 2.0. Termin ten dla wielu osób jest niejasny, a często wręcz o nim nie słyszeli. Z kolei inni upatrują w nim grupy zjawisk, które wkrótce odmienią oblicze światowej pajęczyny, a jeszcze inni obawiają się, że Web 2.0 to początek kolejnej tzw. bańki internetowej. Spróbujmy zatem zastanowić się, co to jest ów Web 2.0 i czy rzeczywiście może on wpłynąć na przyszły kształt Sieci.
[2006-12-19 11:15]  Przyglądając się trochę uważniej rozwojowi i historii oprogramowania widać wyraźnie jak na przestrzeni lat zażarta jest walka między twórcami software’u i komputerowymi piratami. Ci pierwsi starają się uchronić swoje produkty przed kradzieżą, drudzy próbują zaś obejść coraz wymyślniejsze zabezpieczenia.
[2006-12-12 08:02]  Czy zastanawiali się kiedyś Państwo nad funkcjonalnością, przyszłością i pochodzeniem komputerowej myszy? Jestem pewien, że większość Czytelników odpowie nie. Myszka po prostu jest czymś naturalnym, czymś co zawsze egzystuje wraz z komputerem. Trudno też wyobrazić sobie peceta bez niej, nie mówiąc o jego obsłudze. Tymczasem okazuje się, że ten komputerowy gryzoń ma bardzo ciekawą historię, a ostatnio jego konstrukcja przechodzi rewolucyjne zmiany.
Przejdź do:  [1]