: wyszukaj
: login : hasło
Szkolenia online
Wyszukaj szkolenie Zarejestruj firmę
Jesteś w: strona główna / felietony
felietony
Lipiec 2018
Przejdź do:  [1] 
[2008-02-23 22:23]  Dziewiętnastego lutego, podczas konferencji prasowej w Tokio firma Toshiba poinformowała o zaprzestaniu rozwijania technologii HD DVD i rezygnacji z produkcji urządzeń zgodnych z tym standardem. Dzień ten stał się zatem dniem zwycięstwa konkurencyjnego formatu Blu-ray.
[2007-11-26 08:42]  Hiszpańskie i kanadyjskie władze kilka dni temu zaskoczyły chyba wszystkich, a najbardziej przemysł filmowy i fonograficzny. 18 listopada Jorge Martin, szefujący wydziałowi internetowej przestępczości hiszpańskiej policji oświadczył na kongresie webmasterów w Madrycie, że hiszpańscy internauci mogą pobierać z Sieci co się im żywnie podoba.
[2007-10-18 13:52]  O tym ile trzeba się namęczyć, aby zakupić w przetargu publicznym dokładnie taki sprzęt jaki jest potrzebny, a nie ten najtańszy, wiedzą najlepiej informatycy i administratorzy pracujący w państwowych instytucjach i urzędach. Ale o tym, żeby zostały odrzucone urządzenia o lepszych parametrach technicznych, niż te wyspecyfikowane w szczegółowych warunkach zamówienia, przyznam się, że słyszę pierwszy raz.
[2007-10-01 13:41]  No i doczekaliśmy się kolejnej kontrowersyjnej decyzji Komisji Unii Europejskiej. Urzędnicy z Brukseli wpadli ostatnio na pomysł, aby w europejskich sklepach wszystkie notebooki sprzedawane były bez systemy operacyjnego. Pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć słowa ze starego dowcipu – gdzie sens gdzie logika. Ta decyzja, nie tylko moim zdaniem, pozbawiona jest jakichkolwiek racjonalnych podstaw.
[2007-09-19 06:54]  W połowie września Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu podtrzymał stanowisko Komisji Europejskiej dotyczące nałożenia kary na koncern Microsoft. Trybunał orzekł, że ta amerykańska firma złamała unijne prawo dotyczące nieuczciwej konkurencji.
Przejdź do:  [1]